OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI (1 stycznia 2021)

Drodzy goście, parafianie, dobrodzieje! Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Bożego Nowego Roku!

1. Nowy rok Pański rozpoczynamy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za Jej wstawiennictwem pragniemy prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata.

2. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Oprócz odmówienia hymnu konieczne jest spełnienie zwykłych warunków odpustu, to znaczy musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Skorzystajmy z tego daru Kościoła.

3. W południe, za pośrednictwem mediów, możemy przyjąć specjalne błogosławieństwo papieża urbi et orbi (miastu i światu).

Dzisiaj j po mszy św. wieczornej rozpoczniemy nocną adoracje Najśw. Sakramentu . od godz. 22:00 do 23:00 będziemy trwali na modlitwie adoracyjnej w duchu Medjugorie. Potem przeniesiemy Najśw, Sakrament do kaplicy adoracji  św. Jana Pawła II.

4. Jutro pierwsza sobota miesiąca. To okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. W pierwszą sobotę miesiąca (o godz. 9:00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 8:30 okazja do spowiedzi pierwszo-sobotniej. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

Wszystkich mężczyzn, młodych i starszych, mężów, ojców, dziadków, kawalerów, wszystkich mężczyzn, którym leży na sercu dobro oraz przyszłość ich bliskich i rodzin zapraszamy na kolejny goleniowski Męski Różaniec. W sobotę (2 stycznia) o godz. 7:00 rano Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy odmówimy Różaniec w intencji naszych rodzin i Ojczyzny. Będzie można też zakupić koszulki z logo Męskiego Różańca. Mężczyzn, którzy z racji kwarantanny i innych przyczyn nie będą mogli przybyć na Męski Różaniec zachęcamy, by łączyli się z nami duchowo dzięki transmisji na żywo dostępnej na naszej parafialnej stronie: goleniow.eparafia.pl