ŚWIĘTO KARTY „EQUIPES NOTRE-DAME” NA POMORZU ZACHODNIM

W sobotę (9 grudnia) odbyło się tzw. „Święto Karty END” ruchu EQUIPES NOTRE-DAME (wspólnota zrzeszająca pary małżeńskie, pragnące żyć duchowością chrześcijańską). Na spotkanie przybyło pięć ekip z Pomorza Zachodniego: małżonkowie ze Szczecina, Maszewa, Nowogardu, Goleniowa oraz ekipa pilotowana. Obecna była także tzw. „para łącznikowa” dla Pomorza Zachodniego: Ania i Jurek z Poznania oraz prelegenci Ula i Piotr z sektorów wielkopolskich A i B. Na zaproszenie ks. Rafała, cała społeczność małżeństw naszego rejonu spotkała się w goleniowskim Domu Zakonnym księży chrystusowców w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Było kameralnie, przytulnie i… niezwykle wspólnotowo.

Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą. W homilii ks. Rafała (doradca duchowy ekipy goleniowskiej) mocno wybrzmiały słowa, by nie stać w miejscu, ale ruszyć naprzeciw innym małżeństwom w parafiach, które potrzebują Jezusa żywego i duchowego wzrostu, dziś bardziej niż kiedykolwiek. “Francuski sosik” to nie klimaty małżeństw Equipes Notre Dame, wszak o. Caffarel wzywa małżonków, by każdego dnia żyli w duchu misyjności.

Uczestnicy dnia skupienia END wysłuchali również konferencji gości z Poznania – Uli i Piotra, którzy podzielili się swoim doświadczeniem życia wspólnotowego, budowanego przez parafian, w ścisłej jedności i współpracy z proboszczem. Cenne były ich przykłady działań integracyjnych, łączących i budujących więź mieszkańców, poczucie odpowiedzialności za dom parafialny oraz propozycje wydarzeń integracyjnych realizowanych w ramach Ruchu EQUIPES NOTRE-DAME.