ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE W POZNANIU

„Świat potrzebuje kapłanów, bo światu potrzeba Chrystusa” (św. Jan Paweł II). We wtorek (16 maja) o godz. 10:00 w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu, Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej zyskało nowych diakonów i kapłanów, którzy otrzymali święcenia z rąk Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego. Naszą goleniowską wspólnotę reprezentowali ks. Proboszcz Mirosław oraz ks. Maciej.

Modlitwą i życzliwością otoczyli NOWO WYŚWIĘCONYCH wszyscy zgromadzeni w katedrze – rodzice, rodziny, profesorowie i wykładowcy, przyjaciele i znajomi ordynowanych, licznie przybyli kapłani, szczególnie Współbracia chrystusowcy z całego świata, bracia i siostry zakonne.

Diakonami zostali: kl. Alexander Łakomy (Essen, Niemcy) oraz kl. Bohdan Prysiarzny (Kamieniec Podolski, Ukraina). Nowo wyświęconymi kapłanami są: Dominik Bieniek SChr (Bochum, Niemcy), Piotr Biber SChr (Koblenz, Niemcy), Krzysztof De Bruijn SChr (Poznań), Grzegorz Brzozowski-Zabost SChr (Łowicz).