PIERWSZE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE A.D. 2023

W sobotę (13 maja) we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, celebrowaliśmy pierwszy w tym roku DZIEŃ FATIMSKI.  O godz. 19:00 odmówilliśmy różaniec oraz Litanię Loretańską. Mszy Świętej przewodniczył ks. Rafał. Ok. 21:00 wyruszyliśmy w procesji fatimskieej, niosąc figurę Niepokalanej. Modlitwę zakończył Apel Jasnogórski.

Maryja podczas każdego objawienia w Fatimie zachęcała do modlitwy. To nie Bóg potrzebuje naszej modlitwy, to my jej potrzebujemy. Fatimskkie objawienia są wciąż aktualne, ponieważ dziś ludzie żyją jakby Bóg nie istniał. Fatima wzywa do nawrócenia, więc dopóki będą istnieli ludzie, którzy odrzucają istnienie Boga, to wezwanie pozostanie aktualne. Papież Pius XII w 1944 roku ustanowił święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, a dwa lata później przez swojego legata koronował figurę Matki Bożej Fatimskiej na Królową Świata. W 1949 r. wydał zgodę na rozpoczęcie prac koniecznych do otwarcia procesu beatyfikacyjnego fatimskich dzieci, Franciszka i Hiacynty. Zostali oni beatyfikowani 13 maja 2000 r. i kanonizowani 13 maja 2017 r.