NOWENNA W INTENCJI RODZIN PRZEZ WSTAWIENNICTWO BŁ. RODZINY ULMÓW Z MARKOWEJ

W niedzielę (10 września) w Markowej k. Rzeszowa odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: Kościół wyniesie do chwały ołtarzy rodzinę Ulmów: małżonków Józefa i Wiktorię oraz ich siedmioro dzieci, w tym jedno jeszcze nienarodzone, zamordowanych przez hitlerowskich Niemców, za ukrywanie rodziny żydowskiej.

Tym samym Kościół potwierdza uroczyście, że rodzina Ulmów jest już w Niebie i jeśli wezwiemy ich wstawiennictwa, zz wiarą i pokorą, możzemy otrzymać wiele łask, szczególnie dla naszych rodzin. W piątek (1 września) rozpoczynamy dziewięciodniową Nowennę, w intenncji naszych rodzin, przygotowującą nas do beatyfikacji męczenników z Markowej.

Co zrobić, by owocnie wziąć udział w Nowennie przez wstawiennictwo rodziny Ulmów:

* Przychodź do św. Katarzyny na Mszę Świętą o godz. 18:00 - począwszy od piątku (1 września), codziennie, przez dziewięć kolejnych dni do soboty (9 września).

* W piątek (1 września) wzbudź w sercu intencję główną - o ducha chrześcijańskiego w twojej rodzinie i o łaskę zbawienia dla ciebie i twoich bliskich, przez wstawiennictwo rodziny Ulmów.

* Przez 9 dni na Mszy Świętej o godz. 18:00 - wsłuchuj się całym sercem w Słowo Boże i kazanie: zgłębiając Chrystusowe Osiem Błogosławieństw oraz historię życia i wiary rodziny Ulmów.

* Przez 9 dni na Mszy Świętej o godz. 18:00 - przyjmuj Komunię Świętą w intencji swojej rodziny (pamiętaj, by mieć czyste serce), najlepiej - przed Nowenną - wyspowiadaj się.

* Po Mszy Świętej, podejdź do obrazu rodziny Ulmów (stoi przed prezbiterium, po prawej stronie), wzbudź w sercu intencję główną Nowenny, skieruj swoją modlitwę ku Bogu, wzywając orędownictwa męczenników z Markowej, zapal świeczkę, znak twojego pragnienia serca, by być świętym i wiernym Chrystusowi.

* W wolnej chwili, poczytaj w internecie (bądź w czasopismach lub książkach) artykuły i posty o rodzinie Ulmów z Markowej

* Zamów Mszę Świętą w intencji swojej rodziny, przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów.