NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (31.03.2024) OGŁOSZENIA

Celebrowaną dziś UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, nazywamy w naszej katolickiej tradycji WIELKANOCĄ, czyli Wielką Nocą, bowiem cud zmartwychwstania Jezusa Chrystusa dokonał się nad ranem, o świcie. Cud ten jest bez wątpienia największym, jaki dokonał się w całej historii świata, dlatego słusznie noc tego cudu nazywamy wielką. Wielkanoc jest pierwszym i najdawniejszym świętem w Kościele.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (1 kwietnia) Msze Święte o godz. 07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 18:00. Na filiach: Marszewo 9:00, Niewiadowo 10:30, Bodzęcin 10:30, Glewice 12:00. W poniedziałek wielkanocny będziemy zbierali ofiary na wsparcie katolickich uczelni oraz wydziałów teologicznych.

W czwartek (4 kwietnia) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji STRAŻY HONOROWEJ N.S.P.J.

W najbliższy piątek (5 kwietnia) SPOWIEDŹ PIERWSZOPIĄTKOWA na Mszach o godz. 06:30, 12:00 oraz wieczorem: 17:30 - 19:00. Po wieczornej Mszy całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę (6 kwietnia) zapraszamy mężczyzn na 33. MĘSKI RÓŻANIEC. O godz. 07:00 Msza Święta dla mężczyzn, po Mszy wyruszymy na ulice Goleniowa, by modlić się na różańcu w intencji małżeństw, rodzin, Waszych synów i córek, w intencji Ojczyzny. Po modlitwie braterskie spotkanie na plebanii. W sobotę o godz. 09:00 Msza dla Róż Różańcowych, po Mszy wspólny różaniec i zmiana tajemnic różańcowych.

Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkanocy (7 kwietnia) - NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, powierzając miłosiernemu Bogu nasze rodziny i naszą Ojczyznę. Caritas będzie zbierał ofiary na potrzeby najuboższych. O godz. 10:30 zapraszamy na Eucharystię w intencji Służby Zdrowia z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA.

W niedzielę (7 kwietnia), o godz. 16:00, na plebanii, zapraszamy na SPOTKANIE Z REDAKTOREM TADEUSZEM PŁUŻAŃSKIM - historykiem, publicystą, prezesem Fundacji "Łączka", w czasie którego obejrzymy najnowszy film dokumentalny pt. "Kryptonim Klasztor. Dopaść Pileckiego", przedstawiający szerzej nieznane kulisy operacji wywiadu komunistycznej bezpieki, która doprowadziła do aresztowania Witolda Pileckiego i jego najbliższych współpracowników.

Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego oraz uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego: za przygotowanie świątyni, dekoracji, celebracji: Radzie Parafialnej, wspólnotom: Męskiego Różańca i Akcji Katolickiej, siostrom zakonnym; kapłanom za gorliwą i wytrwałą posługę w konfesjonale. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza: ceremoniarzom, lektorom, ministrantom za przygotowanie uroczystej liturgii. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na dekoracje i kwiaty.

Dziękujemy wspólnocie Męskiego Różańca, państwu Smolińskim, państwu Pilawa za ufundowanie figury Matki Bożej Bolesnej, stojącej w Grobie Pańskim oraz za udostępnienie stojącego w nim pięknego drzewa oliwnego: „Szkółce drzew i krzewów ozdobnych” z Redostowa POLSKIE CHOINKI - państwu Dobies i Odzioba.

Wszystkim naszym ukochanym Parafianom i czcigodnym Gościom życzymy, by radość i nadzieja, które niesie ze sobą Zmartwychwstanie Pańskie, wypełniły Wasze serca na kolejne miesiące. Niech Chrystus, który zmartwychwstał, obdarza Was łaską i błogosławieństwem każdego dnia a radosne „Alleluja” rozbrzmiewa w Waszych sercach i w Waszych rodzinach. Niech Wielkanoc będzie dla nas wszystkich - czasem odpoczynku i odnowy duchowej.