NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (09.04.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO jest pierwszym i najdawniejszym świętem w Kościele katolickim, obchodzonym już w czasach apostolskich. Symbolicznym tego wyrazem jest świętowanie przez chrześcijan niedzieli jako Dies Dominica (Dzień Pański).

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, określanych jako Święta Wielkanocne, odznaczają się szczególną radością, ponieważ zmartwychwstanie Chrystusa jest symbolem Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, w którym chrześcijanie uczestniczą.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (10 kwietnia) jest w polskiej tradycji przedłużeniem radości ze święta zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia Msze Święte o godz. 07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00. Na filiach: Marszewo godz. 9:00, Niewiadowo 10:30, Bodzęcin 10:30, Glewice 12:00. W. poniedziałek wielkanocny będziemy zbierali ofiary na wsparcie katolickich uczelni oraz wydziałów teologicznych.

Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkanocy (16 kwietnia) - NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, powierzając miłosiernemu Bogu nasze rodziny i naszą Ojczyznę. Caritas będzie zbierał ofiary na potrzeby najuboższych.

WAŻNA INFORMACJA dla KANYDATÓW DO BIERZMOWANIA: w najbliższy piątek (14 kwietnia) o godz. 19:00, w naszym kościele, obowiązkowe SPOTKANIE dla wszystkich kandydatów. Za tydzień w niedzielę (16 kwietnia) wszyscy kandydaci przychodzą na Mszę Świętą o godz. 18:00. Po Mszy pierwsza PRÓBA ceremonii bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

Dziękujemy za wszystkie dary i ofiary, które złożyliście (w czasie Wielkiego Postu i Triduum) na wsparcie akcji Caritasu, na misje oraz dla parafii na Ukrainie: w Kamieńcu Podolskim i Mikołajewie, gdzie posługują nasi współbracia chrystusowcy. Dziękujemy za złożone w Wielką Sobotę ofiary w wysokości: 6.720 zł. We wtorek ks. Maciej wyrusza na Ukrainę, by przekazać wszystkie dary hojności Waszego serca.

Z serca dziękujemy osobom, które zaangażowały się gorliwie w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego oraz uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, za przygotowanie świątyni, dekoracji, celebracji, za posprzątanie terenu wokół kościoła: Radzie Parafialnej, wspólnotom: Męskiego Różańca i Akcji Katolickiej, siostrom zakonnym; kapłanom za gorliwą i wytrwałą posługę w konfesjonale.  Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza: ceremoniarzom, lektorom, ministrantom za przygotowanie uroczystej liturgii. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na dekoracje i kwiaty.

Wszystkim naszym ukochanym Parafianom i czcigodnym Gościom życzymy, by radość i nadzieja, które niesie ze sobą Zmartwychwstanie Pańskie, wypełniły Wasze serca na cały rok. Niech Chrystus, który zmartwychwstał, obdarza Was łaską i błogosławieństwem każdego dnia a radosne „Alleluja” rozbrzmiewa w Waszych sercach i w Waszych rodzinach. Niech Wielkanoc będzie dla nas wszystkich - czasem odpoczynku i odnowy duchowej.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY     10 KWIETNIA

++ Marianna, Eugeniusz Najgebauer

KS. MACIEJ

++ Irena, Romuald Zawadzcy (14 r. śm.)

KS. RAFAŁ

+ Zenon Patraszewski (10 r. śm.)

++ Maria, Stanisław Miszczak, Zofia Rakowska, Agnieszka Karczewska

O Boże błog. i opiekę M.B. dla rodziny Prunesti

KS.  RAFAŁ

++ Henryk, zmarli z rodziny

KS. RAFAŁ

O ożywienie wiary w Parafii mocą Chrystusa zmartw. – int. od Róży M.B. Ostrobramskiej

MARSZEWO (09:00) - KS. PROBOSZCZ     NIEWIADOWO (10:30) - KS. PROBOSZCZ

BODZĘCIN (10:30) - KS. TADEUSZ    GLEWICE (12:00) - KS. TADEUSZ

WTOREK W OKTAWIE WIELKANOCY     11 KWIETNIA                     ŚW. GEMMA GALGANI

+ Anna Ciupak (gr. 1)

++ Wiktoria, Michał, zmarli z rodziny

+ Maria Chamera

++ Marzanna Boba-Dorij / int. od rodziny i uczestników pogrzebu

NAB. DO ŚW. JÓZEFA (18:00) - KS. RAFAŁ

ŚRODA W OKTAWIE WIELKANOCY     12 KWIETNIA

+ Anna Ciupak (gr. 2)

W intencji Elżbiety i Wiesława z ok. urodzin

KS. PROBOSZCZ

Dziękczynna za chrzest Zofii i Jana, o łaski i opiekę M.B na dalsze lata i ich rodzin

KS. PROBOSZCZ

+ Bogumił Bielawski (2 r. śm.)

+ Edward Rus (3 r. śm.)

BIURO PARAFIALNE (16:00) - KS. PROBOSZCZ