UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA (21.11.2021) OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej.

2.Warto i trzeba zwrócić uwagę na jeszcze inny rys tego Święta, który wiąże się ściśle z naszym zgromadzeniem zakonnym – Towarzystwem Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej, a także ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Jest to także bardzo ważny dzień i ważne Święto dla każdego chrystusowca i każdej misjonarki Chrystusa Król, bo jest to uroczystość tytularna wspólnoty zakonnej. Chcemy bowiem swoim powołaniem wyznać wiarę w Chrystusa jako Pana i Króla wszechrzeczy. Dzisiaj szczególnie modlimy się, aby Królestwo Boże było w nas i rozszerzało się na cały świat i by nie brakowało nigdy szerzycieli i heroldów Chrystusowego Królestwa: królestwa prawdy, pokoju i zbawienia.

Pragniemy złożyć Bogu Ojcu hołd uwielbienia i dziękczynienia za tych wszystkich braci  i sióstr, którzy z nami współpracują na rzecz szerzenia Bożego Królestwa, dziękować wszystkim parafianom zaangażowanych w życie naszej parafii. Dziękować za każdą życzliwość i dar modlitwy, którą nas na co dzień otaczają.  Dziękujemy także siostrom Misjonarkom Chrystusa Króla, które tak mocno wpisały się w krajobrazach naszego duszpasterstwa,   za ich pracę na rzecz całej wspólnoty parafialnej.

Dzisiaj przez całą niedzielę kazania głosi chrystusowiec ks. prof. Paweł Bortkiewicz, który pracował przed laty w naszej parafii jako wikariusz.

3. Przez cały listopad  modlimy się od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 za naszych zmarłych. W niedziele o godz. 15:00 na cmentarzu  gromadzi nas modlitwa różańcowa za naszych zmarłych.

4. W czwartek o godz. 18:00 będziemy celebrować uroczystość naszej Świętej Patronki św. Katarzyny Dziewicy i Męczenniczki z Aleksandrii. Niech nie braknie nas w tym dniu w naszej Świątyni. To nasze doroczne Święto. Po mszy świętej będzie można nabyć nasze pierniki św. Katarzyny z Jej wizerunkiem. Taki piernik jest także doskonałą ozdobą na j Świątecznej choince. Po mszy św. będzie można zobaczyć sztuczne ognie wirujące koła, które nawiązują do wydarzenia z hagiografii męczeństwa św. Katarzyny, kiedy to wydano wyrok na Katarzynę   łamaniem kołem, lecz pioruny rozwaliły przygotowaną machinę tortur. Ostatecznie Katarzyna została ścięta.

Nasz Odpust parafialny zostanie poprzedzony trzydniowymi zamyśleniami zakończonymi Duchowymi zaślubinami z Chrystusem. Już dzisiaj można nabyć na stoisku srebrne pierścienie dla mężczyzn i kobiet, które poświecimy w środę na znak mistycznych zaślubin z Chrystusem, za przykładem św. Katarzyny.

W poniedziałek tematem rozważań  będzie: „Na czym polega doskonałość i świętość chrześcijanina?”

We wtorek: „Biograficzny i dziejowy kontekst kultu św. Katarzyny”

W środę” „Mistyczne zaślubiny św. Katarzyny  z Chrystusem przykładem dla wiernych”.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie o 6:00 poprzedzone Godzinkami do NMP. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można kupić na stoisku Caritasu. Do nabycia będą też świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy”.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Po mszy św. zbieramy ofiary na rzecz emigrantów i uchodźców.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Czesław Subocz, Barbara Brzychcy, Grzegorz Felbur.  Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.