GÓRA TABOR JUNIOR 2023

W sobotę 17 czerwca w parafii św. Józefa w Stargardzie pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” odbyła się IX Góra Tabor Junior 2023.

Wzięło w niej udział 370 dzieci i setka dorosłych z czternastu parafii prowadzonych przez księży chrystusowców, w tym dzieci z naszej parafii, pod opieką ks. Macieja, s. Joanny, s. Pauliny.

Spotkanie rozpoczęło się od zadania dla każdej grupy: należało zbudować ze słomek, plasteliny i taśmy klejącej kościół. Style były różne: od gotyckiego, przez podhalański do nowoczesnego. Przybyłych na spotkanie w imieniu włodarzy miasta przywitała pani prezydent Ewa Sowa. Liturgii przewodniczył ks. wikariusz Bogusław Burgat SChr a kazanie do dzieci wygłosił ks. Marcin Ossoliński SChr.

Po Mszy św. rozpoczął się festyn dla dzieci przygotowany przez rodziców z parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata i św. Józefa w Stargardzie przy pomocy dorosłych obecnych na spotkaniu. Nie zabrakło oczywiście kiełbasy z grilla, chleba ze smalcem, kawiarenki. Dzieciaki mogły zapleść warkoczyki, zrobić sobie zwierzątko z balonów, wykonać proste doświadczenia chemiczne i fizyczne, zrobić sobie fantastyczne zdjęcie w fotobudce oraz wziąć udział w konkurencjach sportowych prowadzonych przez ks. Maksymiliana Ślusarczyka SChr – duszpasterza dzieci, odpowiedzialnego za całość imprezy – ks. Macieja Onaszkiewicza SChr oraz ks. Dariusza Pazdana SChr.

I byłaby to Góra Tabor Junior tak samo wspaniała jak wszystkie, gdyby nie wielka ulewa i burza z gradobiciem, które rozpoczęły się piętnaście minut przed zakończeniem spotkania. Większość zdążyła uciec, a nieliczni zaznali smaku wiosennego deszczu. I właśnie dlatego ta Góra Tabor Junior – już dziewiąta – nie była tylko tak samo wspaniała jak wszystkie, ale była po prostu wspaniała i niezapomniana.