BOŻE CIAŁO A.D. 2023

W czwartek (8 czerwca) uczciliśmy tajemnicę świętej obecności naszego Pana Jezusa Chrystusa, pośród nas, w Eucharystii. O godz. 08:30 odprawiliśmy uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże - ks. Mariusz Urbanowski SChr, chrystusowiec, na codzień posługujący wsród Polonii Zagranicznej w Wielkiej Brytanii.

Po Mszy wyruszyliśmy w Procesji Eucharystycznej, ulicami Goleniowa, zatrzymując się i modląc przy czterech ołtarzach. Dzzięekujemy wszystkim naszym Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie oraz przebieg uroczystości. Dziękujemy Orkiestrze ze Stargardu, która swoją grą ubogaciłla naszą modlitwę w czasie Procesji.

Boże Ciało to jedno z głównych świąt obchodzonych dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz następne osiem dni – oktawa – dla katolików oznacza publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, umarłego i Zmartwychwstałego i obecnego pośród nas.