INF0RMACJE O KOLĘDZIE W 2022 r.

Trwa czwarta fala epidemii. W życiu społeczeństwa i naszej wspólnoty parafialnej wiąże się to z rozmaitymi prawnymi ograniczeniami. W bieżącym roku duszpasterskim (2022) w naszej Parafii, wizyta duszpasterska odbędzie się na dwa sposoby:

1) Odwiedziny w domu: księża udadzą się do domów na wyraźne uprzednie zaproszenie naszych parafian. Parafianie mają naturalne prawo zrezygnować z kolędy, jeśli czują się zagrożeni możliwością zarażenia.

Odwiedzający parafian ksiądz powinien zachować obowiązujące przepisy sanitarne (dystans, maseczka, dezynfekcja rąk). Wizyta powinna trwać maksymalnie 15 minut.

W kolędzie nie będą uczestniczyć wraz z księdzem ministranci i lektorzy.

Przyjmujący księdza mają prawo upewnić się, czy ich duszpasterz jest zaszczepiony. Dlatego ksiądz powinien posiadać ze sobą paszport covidowy. Wierni mogą odmówić wizyty kolędowej w przypadku niezaszczepienia księdza.

2) Msze Święte z błogosławieństwem rodzin: wszystkich, którzy nie decydują się na przyjęcie kolędy w domu, zapraszamy na Mszę Świętą w kościele ze specjalnym błogosławieństwem rodzin, podobnie jak w roku ubiegłym.

Zaproszenie duszpasterzy na kolędę do domu odbywa się w następujący sposób:

- drogą internetową: poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej naszej parafii.

- wypełnienie formularza i dostarczenie go do zakrystii: formularze znajdują się na stolikach w kościele.

Zgłoszenia na kolędę domową przyjmujemy do 31 grudnia 2021 roku. Plan i terminy odwiedzin duszpasterskich w domach ogłosimy 1 stycznia 2022 na Mszach w kościele, na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Odwiedziny duszpasterskie w domach rozpoczniemy w poniedziałek 3 stycznia 2022 roku.