PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU Ogłoszenia Duszpasterskie - 7 lutego 2021

Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

2.  Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 17:45  na nabożeństwo do św. Józefa , patrona kościoła i rodzin.

3. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz. 9:00 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. Sakramentu chorych udzielimy na Mszy Świętej. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

4. W sobotę o godz. 19:00 w kościele zostanie wygłoszona nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom z:  Rady Parafialnej, Męskiego Różańca i młodzieży z LSO za uprzątniecie dekoracji świątecznej w naszym kościele. Bóg zapłać za wielką i sprawna  pomoc.

7. w ubiegła niedziele zbieraliśmy do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych w czasie trzęsienia ziemi w Chorwacji . Zebraliśmy 3140 zł . Bóg zapłać za Waszą szczodrobliwą wrażliwość.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. + Krystyna Kostrzewa, + Zenon Ptaszyński, + Maria Gogosza, + Leon Bogdanowicz,  + Zofia Nobis, + Bożena Danecka. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.