OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na 33 niedzielę zwykłą (15 listopada 2020)

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: Wyciągnij rękę do ubogiego. Po Mszy Świętej Parafialny Zespół Caritas zbierać będzie ofiary do puszek na rzecz ubogich i wszystkich ważnych dzieł podejmowanych przez Caritas w służbie najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za wsparcie i złożone ofiary.

2. We wtorek (17 listopada) zapraszamy mężczyzn na Wieczór Modlitwy ze św. Józefem. O godz. 18:00 Msza Święta, po Mszy konferencja i wspólna modlitwa.

3. W piątek (20 listopada) zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji naszych rodaków i bliskich pracujących oraz żyjących poza granicami ojczyzny a także w intencji rodzin rozdzielonych emigracją. Przed Mszą będzie można wpisać do specjalnej księgi intencje za naszych bliskich na emigracji.

4. Przed nami uroczystości odpustowe związane ze wspomnieniem liturgicznym św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki naszej świątyni oraz wspólnoty parafialnej. W tym roku Odpust Parafialny przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę (22 listopada) w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 10:30, połączona z modlitwą za kolejarzy.

5. By dobrze przygotować się do jak najbardziej owocnego przeżycia Odpustu św. Katarzyny, w najbliższy czwartek (19 listopada) rozpoczniemy Triduum Odpustowe. Przez trzy dni: w czwartek, piątek i sobotę zapraszamy na wieczorną mszę Świętą (w sobotę także o godz. 9:00) z kazaniem i nauką, które wygłosi nasz współbrat ks. Maciej Koczaj SChr, doktorant teologii systematycznej na University of Saint Mary of the Lake w stanie Illinois  Tyłuł rozważań: "Trzeba bowiem, ażeby królował" (1 Kor 15, 25). Zmaganie o prymat Chrystusa  w duszy i świecie.

Zachęcamy również w tych dniach do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi, by z czystym sercem uzyskać łaskę odpustu.

6. W minionym tygodniu zmarli: +Stanisława Kołodziejczyk, +Paweł Jamroży, +Władysław Karwowski. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.