24 NIEDZIELA (15.09.2024) OGŁOSZENIA

Dziś dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku kościelnego. Niesamowitą lekcję daje nam Bóg poprzez pokorę. W Chrystusie uczy nas uniżenia i umiejętności przeżywania spotykającego nas cierpienia. Tylko w taki sposób możemy prawdziwie mu służyć. To nie jest droga, która jest łatwa, ale On nie pozbawia nas swojej łaski, użycza pokoju, darzy przebaczeniem, umacnia nasze siły, karmi swoim Słowem i Ciałem. Mamy wszystko to, czego potrzebujemy, by żyć jak przystało na dzieci Boże.

W Środę, (18 września), święto Św. STANISŁAWA KOSTKI – patrona dzieci i młodzieży, ministrantów i lektorów. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież i rodziców na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00. Wspólnie razem, będziemy prosić św. Stanisława Kostkę, patrona młodego pokolenia Polaków, aby wstawiał się za nami i wypraszał potrzebne nam wszystkim łaski.

W tym tygodniuobchodzimy wspomnienia: w poniedziałek Św. Korneliusza Pp i Cypriana bp., w piątek Św. Andrzeja Kim Taegon, Św. Pawła Hong Hasang i Towarzyszy mm., w sobotę Św. Mateusza Ap i Ew.

Zapraszamy w następną niedzielę – 22 września, na WIECZÓR ZE ŚWIĘTĄ RITĄ – patronką od spraw trudnych i beznadziejnych, patronką żon, matek i kobiet. O godz. 18.00 Msza Święta ku czci świętej. Przybądźmy z różą w dłoni, by powierzyć Bogu przez wstawiennictwo św. Rity, trudne i bolesne sprawy, naszych bliskich.

W niedzielę (29 września), zapraszamy młodzież pragnącą przystąpić do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA oraz ich rodziców na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00. Po Mszy pierwsze spotkanie formacyjno – organizacyjne dla kandydatów i ich rodziców. Prosimy o wzięcie, wypełnienie i dostarczenie deklaracji kandydata podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 - deklarację można odebrać u swoich katechetów lub w zakrystii.

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.