17 NIEDZIELA (28.07.2024) OGŁOSZENIA

Dziś stajemy wobec jeszcze jednej wielkiej tajemnicy naszej wiary. Jezus bowiem, dokonując cudownego rozmnożenia chleba, chce nas doprowadzić do poznania prawdy, że jest nie tylko naszą Drogą, ale także Pokarmem, którym możemy się posilać w czasie naszej ziemskiej wędrówki do domu Ojca. Dziękujemy Mu za ten wielki dar Jego miłości zarazem prosimy, by nauczył nas z wiarą przyjmować Go w Komunii św. oraz dostrzegać Go zawsze, gdy jest tuż obok nas i wspiera nas swoją mocą.

Z dniem 1 sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczyna swoją posługę duszpasterską ks. Grzegorz Suski TChr – serdecznie witamy go, życząc Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej Maryi.

W najbliższy czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień, 1 sierpnia przypada 80 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

Sierpień, od 1984 roku, jest uznawany za miesiąc trzeźwości. Ten miesiąc został wybrany ze względu na wielkie uroczystości Maryjne, a także ważne rocznice narodowe (choćby Powstanie Warszawskie, a także „Cud nad Wisłą”). By nie stracić wyjątkowości tego miesiąca, Kościół w Polsce wzywa nas, abyśmy uwolnili się od plagi pijaństwa poprzez całkowitą abstynencję podejmowaną na jeden miesiąc, ofiarując to w intencji o trzeźwość Polaków i polskich rodzin.

W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza, w środę Św. Ignacego z Loyoli, w czwartek Św. Alfonsa Marii Liguoriego.

W najbliższym tygodniu Pierwszy Czwartek miesiąca: o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Straży Honorowej N.S.P.J.

Pierwszy Piątek miesiąca dodatkowa Msza Święta o godz. 12.00. Spowiedź od godz. 17.30. – 19.00. O godz. 19.00 adoracja w duchu Medjugorskim. Z piątku na sobotę całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przed nami  Pierwsza Sobota miesiąca. Wszystkich mężczyzn zapraszamy na sierpniowy MĘSKI RÓŻANIEC – godz.. 7.00 Msza Święta, po Mszy tradycyjnie wyruszamy do miasta, modlą się na różańcu w intencji małżeństw, rodzin, młodego pokolenia oraz naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy wszystkich Panów. O godz. 9.00 Msza Święta wspólnot Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic różańcowych.

W ostatnim tygodniu sierpnia (26-31.08.) zapraszamy na Pielgrzymkę po Podlasiu.  Zapisy w zakrystii oraz u ks. Macieja.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

XVII NIEDZIELA   28 Lipca

+ Irena i zm. z rodziny

ks. Maciej

+ Wacław Uściński

ks. Proboszcz

Ks. Proboszcz

O Boże bł. dla Ryszarda z ok. 75. urodzin oraz o opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia

Ks. Proboszcz

W int. dzieci przyjmujących sakrament chrztu św.

ks. Tadeusz

+ zm. z rodziny Segiet i Razimowicz

ks. Tadeusz

+ Maria Szczechowicz

ks. Adam

MARSZEWO (9:00) - ks. Tadeusz                    BODZĘCIN (10:30) - ks. Tadeusz

GLEWICE (12:00) - ks. Adam + chrzest          Borzysławiec (zastępstwo) – ks. Maciej

PONIEDZIAŁEK      29 Lipca                                            św. Marty

+ Stanisław Kotarba - int. od Marii i Janusza Bury

Ks. Tadeusz

+ Janina Markwordt (12 r.)

Dziękczynna z prośbą o dalsze Boże bł. i opiekę MB z okazji 8 rocz. ślubu

WTOREK      30 Lipca                            św. Piotra Chryzologa

+ Janusz Wróbel – Uzdowski – int. od rodziny i uczestników pogrzebu

+ Jan Gwardiak (2 r.) i zm. z rodz. Korzeniewskich

+ Roman Grycz – int. od rodziny i uczestników pogrzebu

BIURO PARAFIALNE (16:00 - 17:00) - ks. Rafał

ŚRODA      31 Lipca                                       św. Ignacego Loyoli

W int. Panu Bogu wiadomej

Ks. Tadeusz

O Boże bł. i dary Ducha Świętego dla Anny Krzysztofa w dniu imienin oraz w int. ich rodzin

Dziekczynna z ok 9 urodzin Janka Biczkowskiego

+ Zbigniew Koziura – int. od rodziny i uczestników pogrzebu

CZWARTEK      1 Sierpnia                          św. Alfonsa                                                                                                                             I Czwartek Miesiąca

Ks. Adam

+ Adam Kopaczyński (gr. 1)

W int. Straży Honorowej NSPJ

+ Jacek Szewczyk (4 r.)

BIURO PARAFIALNE (16:00 - 17:00) - ks. Adam

PIĄTEK     2 Sierpnia        I Piątek Miesiąca

Ks. Tadeusz

+ Adam Kopaczyński (gr. 2)

Dziękczynno – błagalna w int. ks. Mariana Jachyma

Ślub - BODZĘCIN

O Boże bł. i opieke MB z ok 2. rocz. urodzin Jakuba

17:30 ks. Adam, Ks. Tadeusz

18:00 ks. Rafał

SOBOTA      3 Sierpnia             I Sobota Miesiąca

Ks. Rafał

Dziękczynna w 75. rocz. urodzin Franciszka z prośbą o Boże bł.

Ks. Grzegorz

O trzeźwość w narodzie oraz bezpieczne i szczęśliwe wakacje dla dzieci i młodzieży – int. od Róży MB Fatimskiej

Ks. Tadeusz

+ Adam Kopaczyński (gr. 3)