loading...
Przejdź na dół strony

Aktualności parafii

31 lipca (2021)

18 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (1 sierpnia 2021)

Obchodzimy dziś Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Zapraszamy w godzinie „W” o godz. 17:00 do wspólnego oddania czci bohaterom, w 77 rocznicę Powstania, na naszym goleniowskim Placu rtm. Witolda Pileckiego. Zabierzmy ze sobą flagi oraz znicze. O godz. 18:00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę i Powstańców Warszawskich.

30 lipca (2021)

77 R. POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - UCZCIJMY BOHATERÓW

W niedzielę (1 sierpnia) obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Zapraszamy w godzinie „W” o godz. 17:00 do wspólnego oddania czci bohaterom w 77 rocznicę Powstania na Placu rtm. Witolda Pileckiego. O godz. 17:00 zawyją syreny. Zatrzymajmy się wtedy i oddajmy czesć warszawskim bohaterom powstania. 

Goleniowskie uroczystości odbędą się na Placu rtm. Witolda Pileckiego. Wraz z goleniwskim Hufcem ZHP o godz. 17:00 złożymy hołd bohaterskim Powstańcom. Odśpiewamy hymn narodowy i zapalimy znicze. Następnie o godz. 18:00 w kosciele św. Katarzyny odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Powstańców Warszawskich. Zabierzmy ze sobą flagi oraz znicze.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17:00. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie, zorganizowaną przez Armię Krajową. Trwało 63 dni. Na mocy rozkazu komendanta głównego Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Armia Krajowa i władze Polskiego Państwa Podziemnego zamierzały ujawnić się i wystąpić wobec Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (utworzonego w Lublinie i zależnego od woli Stalina) w roli gospodarza (jako jedyna legalna władza niepodległej Rzeczypospolitej). Powstanie planowane na kilka dni upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. Żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.

24 lipca (2021)

IMIENINY KS. PROBOSZCZA KRZYSZTOFA

We wspomnienie św. Krzysztofa (25 lipca) patrona naszego Proboszcza, życzymy ks. Krzysztofowi sił i gorliwości w pasterzowaniu oraz prowadzeniu nas drogami wiary. Niech dobry Bóg obdarza Proboszcza łaską zdrowia i męstwa w głoszeniu Chrystusa. Nieś nas Proboszczu przez trudne czasy, jak Twój Patron niósł Jezusa na swoich ramionach.

 

24 lipca (2021)

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (25 lipca)

Obchodzimy dziś wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, pielgrzymów, podróżujących. Swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz Krzysztof. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. Po Mszy Świętej poświęcimy samochody i motocykle. Pamiętajmy o odpowiedzialności za bezpieczeństwo na naszych drogach i przejściach dla pieszych. 

24 lipca (2021)

25 LIPCA - POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

W niedzielę (25 lipca) we wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców zapraszamy do św. Katarzyny: po wszystkich Mszach błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Zapraszamy! Św. Krzysztofie - Ora pro Nobis...

22 lipca (2021)

LEKTORSKI SPŁYW KAJAKOWY śladami Karola Wojtyły

W dniach 12-18 lipca nasi lektorzy wypoczywali, wędrując i płynąc śladami Karola Wojtyły. Najpierw przeżyliśmy spływ kajakowy rzeką Wdą (Kociewie, Bory Tucholskie), tą samą rzeką, którą płynął wraz z młodzieżą Karol Wojtyła.

W piątek (16 lipca) dotarliśmy do Gdańska. W sobotę oddaliśmy cześć polskim bohaterom na Westerplatte. W niedzielę zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej. Przez wszystkie dni każdy z uczestników wyprawy otrzymywał cytat św. Jana Pawła II. W piątek (16 lipca) przyjęliśmy szkaplerz karmelitański. Codziennie w czasie Eucharystii, naszej modlitwy różańcowej, czy na adoracji Najśw. Sakramentu omadlaliśmy ważne intencje, rodziny, Ojczyznę oraz naszych darczyńców. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i dofinansowanie naszego wyjazdu wszystkim parafianom i ludziom dobrego serca...

+Deo Gratias, ks. Rafał

Przejdź na góre strony