loading...

Aktualności

Zamknij wpis


 • 18 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (1 sierpnia 2021)

  Obchodzimy dziś Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Zapraszamy w godzinie „W” o godz. 17:00 do wspólnego oddania czci bohaterom, w 77 rocznicę Powstania, na naszym goleniowskim Placu rtm. Witolda Pileckiego. Zabierzmy ze sobą flagi oraz znicze. O godz. 18:00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę i Powstańców Warszawskich.

  2 dni temu, 2021-07-31 142
 • 77 R. POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - UCZCIJMY BOHATERÓW

  W niedzielę (1 sierpnia) obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Zapraszamy w godzinie „W” o godz. 17:00 do wspólnego oddania czci bohaterom w 77 rocznicę Powstania na Placu rtm. Witolda Pileckiego. O godz. 17:00 zawyją syreny. Zatrzymajmy się wtedy i oddajmy czesć warszawskim bohaterom powstania. 

  Goleniowskie uroczystości odbędą się na Placu rtm. Witolda Pileckiego. Wraz z goleniwskim Hufcem ZHP o godz. 17:00 złożymy hołd bohaterskim Powstańcom. Odśpiewamy hymn narodowy i zapalimy znicze. Następnie o godz. 18:00 w kosciele św. Katarzyny odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Powstańców Warszawskich. Zabierzmy ze sobą flagi oraz znicze.

  Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17:00. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie, zorganizowaną przez Armię Krajową. Trwało 63 dni. Na mocy rozkazu komendanta głównego Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Armia Krajowa i władze Polskiego Państwa Podziemnego zamierzały ujawnić się i wystąpić wobec Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (utworzonego w Lublinie i zależnego od woli Stalina) w roli gospodarza (jako jedyna legalna władza niepodległej Rzeczypospolitej). Powstanie planowane na kilka dni upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. Żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.

  4 dni temu, 2021-07-30 50
 • IMIENINY KS. PROBOSZCZA KRZYSZTOFA

  We wspomnienie św. Krzysztofa (25 lipca) patrona naszego Proboszcza, życzymy ks. Krzysztofowi sił i gorliwości w pasterzowaniu oraz prowadzeniu nas drogami wiary. Niech dobry Bóg obdarza Proboszcza łaską zdrowia i męstwa w głoszeniu Chrystusa. Nieś nas Proboszczu przez trudne czasy, jak Twój Patron niósł Jezusa na swoich ramionach.

   

  ponad tydzień temu, 2021-07-24 100
 • XVII NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (25 lipca)

  Obchodzimy dziś wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, pielgrzymów, podróżujących. Swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz Krzysztof. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. Po Mszy Świętej poświęcimy samochody i motocykle. Pamiętajmy o odpowiedzialności za bezpieczeństwo na naszych drogach i przejściach dla pieszych. 

  ponad tydzień temu, 2021-07-24 262
 • 25 LIPCA - POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

  W niedzielę (25 lipca) we wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców zapraszamy do św. Katarzyny: po wszystkich Mszach błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Zapraszamy! Św. Krzysztofie - Ora pro Nobis...

  ponad tydzień temu, 2021-07-24 72
 • LEKTORSKI SPŁYW KAJAKOWY śladami Karola Wojtyły

  W dniach 12-18 lipca nasi lektorzy wypoczywali, wędrując i płynąc śladami Karola Wojtyły. Najpierw przeżyliśmy spływ kajakowy rzeką Wdą (Kociewie, Bory Tucholskie), tą samą rzeką, którą płynął wraz z młodzieżą Karol Wojtyła.

  W piątek (16 lipca) dotarliśmy do Gdańska. W sobotę oddaliśmy cześć polskim bohaterom na Westerplatte. W niedzielę zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej. Przez wszystkie dni każdy z uczestników wyprawy otrzymywał cytat św. Jana Pawła II. W piątek (16 lipca) przyjęliśmy szkaplerz karmelitański. Codziennie w czasie Eucharystii, naszej modlitwy różańcowej, czy na adoracji Najśw. Sakramentu omadlaliśmy ważne intencje, rodziny, Ojczyznę oraz naszych darczyńców. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i dofinansowanie naszego wyjazdu wszystkim parafianom i ludziom dobrego serca...

  +Deo Gratias, ks. Rafał

  ponad tydzień temu, 2021-07-22 115 56
 • XVI NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (18 lipca 2021)

  Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-07-18 150
 • "WAKACJE OFFLINE" - PARAFIALNE PÓŁKOLONIE DLA DZIECI (lipiec 2021)

  W niedzielę (11 lipca) zakończyliśmy nasze parafialne półkolonie „Wakacje Offline”. Na Mszy św. podziękowaliśmy Bogu za ten czas, za bezpieczeństwo, nowe znajomości, odkryte talenty. Jednocześnie modliliśmy się w intencji wszystkich dobrodziejów dzięki którym mogliśmy zorganizować te półkolonie. Uśmiech dziecka to najlepsze podziękowanie. Każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal uczestnictwa.

  Jeszcze raz dziękujemy wielu wspaniałym ludziom, ofiarodawcom, darczyńcom, lokalnym firmom i instytucjom, dzięki którym ponad 50 dzieciaków mogło spędzić cudowny, Boży czas, z dala od telefonów, tabletów i komputerów, na łonie natury, wśród swoich rówieśników.

  Ogromne podziękowania kierujemy do ks. Macieja, naszych sióstr zakonnych i wszystkich, którzy przez wiele tygodni przygotowywali i przeprowadzili to wspaniałe wydarzenie.

  ponad tydzień temu, 2021-07-22 67 22
 • XV NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (11 lipca 2021)

  W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-07-10 235
 • XIV NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (4 lipca 2021)

  Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

  miesiąc temu 242
 • POŻEGNANIE S. MONIKI HOFFMANN MChR

  W niedzielę (27 czerwca) na Mszy Świętej o godz. 12:00 podziękowaliśmy Bogu za siedem lat pięknej posługi w naszej parafii s. Moniki Hoffmann MChR.

  Przez ostatnie lata s. Monika uczyła katechezy, wspierała Proboszcza w formacji dzieci pierwszokwomunijnych, prowadziła scholę dziecięcą "Perły św. Katarzyny", grupę misyjną dzieci, wspólnotę różańcową dzieci. Wraz z księżmi towarzyszyła też duchowo młodym, szczególnie kandydatom do bierzmowania. Decyzją sióstr przełożonych s. Monika rozpocznie niebawem pracę w Warszawie. Dziękujemy szczególnie za dzielenie się charyzmatem towarzyszenia dzieciom i młodzieży na drogach ich wiary. Będziemy tęsknić...

  27 czerwca 282 15
 • PIELGRZYMKA DO WILNA (9-13 SIERPNIA)

  Zapraszamy serdecznie do wyruszenia z nami na pielgrzymi szlak naznaczony pięknymi sanktuariami, w dniach 9 - 13 sierpnia. Odwiedzimy m.in. Gdańsk, Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Wilno, Kowno, Sokółkę.

  Poniżej szczegółowy program.

  26 czerwca 444
 • XIII NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (27 czerwca 2021)

  Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

  26 czerwca 251
 • CHRZEST W DUCHU ŚWIĘTYM - ZAKOŃCZENIE SEMINARIUM

  Około 40 osób przystąpiło w piątkowy wieczór (25 czerwca) do Chrztu w Duchu Świętym, na zakończenie naszego tegorocznego Seminarium Odnowy w łasce. Rozpoczęliśmy Eucharystią, która jest źródłem życia Kościoła. Po Mszy Świętej, trwaliśmy na modlitwie przed Najświetszym Sakramentem. Członkowie Odnowy z Goleniowa i Stargardu, modlili się nad seminarzystami, sięgając po Słowo Boże. 

  Dziękujemy z serca wspólnotom Odnowy ze Stargardu (Parafia św. Józefa) oraz ze św. Jerzego w Goleniowie za wsparcie i modlitwę nad seminarzystami. Bóg zapłać s. Monice Hoffmann i paniom za oprawę muzyczną i modlitwę. Jakże potrzeba nam w Goleniowie takich poruszających wieczorów modlitwy, pełnych Bożego Ducha. Niech łaska w nas owocuje...

  25 czerwca 161 9
 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 202/2021

  W piątkowy poranek (25 czerwca) na Eucharystii o godz. 8:00 dziękowaliśmy Bogu za kolejny rok szkolny, choć trudny z racji na pandemię, zawierzając Bożej opiece dzieci, młodzież i pracowników edukacji. Eucharystii przewodniczył Proboszcz ks. Krzysztof.

  Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, dyrektorom, rodzicom za obecność i modlitwę, w duchu chrześcijańskiej troski o wychowanie młodego pokolenia Polaków.

  25 czerwca 180 4
 • JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA KS. MARIANA I KS. MARKA

  W niedzielę (20 czerwca) gościliśmy w naszej wspólnocie wielu kapłanów chrystusowców, z różnych stron świata, którzy stanęli przy ołtarzu, razem z dwoma jubilatami: ks. Marianem Koniewskim SChr - byłym proboszczem naszej parafii, który na Eucharystii o godz. 10:30 świętował i dziękował Bogu za 60 lat kapłaństwa oraz z ks. Markiem Ciesielskim SChr - byłym wikariuszem w naszej parafii, świętującym 25-lecie sakramentu kapłaństwa.

  Na Sumie poświęcony też został nowy sztandar Parafii, ufundowany przez wielu darczyńców, oddanych całym sercem naszej wspólnocie parafialnej. +Deo gratias...

  20 czerwca 227 7
 • XII NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (20 czerwca 2021)

  Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

  19 czerwca 454
 • SAKRAMENT BIERZMOWANIA A.D. 2021

  We wtorek (15 czerwca) na Eucharystii o godz. 16:00, ks. abp Andrzej Dzięga udzielił dziewięćdziesięciu pięciu młodym Sakrament Bierzmowania. Wszystkim wybierzmowanym gratulujemy i życzymy owocnego życia mocą łaski wiary.

  Dziękujemy również ks. Mieczysławowi, s. Monice Hoffman, s. Monice Kwapień, katechetkom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie młodzieży do godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

  15 czerwca 241 30
 • XI NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (13 czerwca 2021)

  Nabożeństwo do Serca Jezusowego, które odprawiamy w czerwcu, to znak miłości Boga do ludzi. Sam Chrystus nadał temu nabożeństwu wybitnie kierunek ekspiacyjny: ma nas ono uwrażliwiać na grzech, mobilizować w imię miłości Chrystusa do walki z nim oraz do wynagradzania za tych, którzy najwięcej ranią Boże Serce. Bóg jest miłością.

  12 czerwca 321
 • CZERWCOWY DZIEŃ FATIMSKI

  "Nie trać odwagi, nie opuszczę cię nigdy - powiedziała Maryja do Łucji 13 czerwca, podczas drugiego objawienia fatimskiego i dodała - moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga".

  Umocnieni tą obietnicą, 13 czerwca, w niedzielę o godz. 19:00, uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Fatimskim, modląc się na różańcu i w czasie procesji fatimskiej. Nie opuszczaj nas Matko! +Ave Maria...

  14 czerwca 174 8
 • SEMINARIUM ODNOWY W ŁASCE

  W niedzielę (13 czerwca) zakończyliśmy ośmiotygodniowe rekolekcje - SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA I WIARY w ŁASCE. Po wieczornej Eucharystii o godz. 18:00, kilkudziesięciu uczestników Seminarium, padając na kolana przed Najświętszym Sakramentem, dokonało aktu zawierzenia swojego życia Chrystusowi, jedynemu Panu i Królowi.

  W piątek, po wieczornej Eucharystii, wylanie Ducha Świętego dla osób, które jeszcze nie przeżyły wylania, dla pozostałych osób we wrześniu. Również we wrześniu przeżyjemy odłożone rekolekcje trzydniowe nad morzem. Po wakacjach ruszy wspólnota Lectio Divina - będziemy rozważac i zgłębiać przeróżne fragmenty biblijne i modlić się Słowem Bożym. Od września w pierwszy poniedziałek miesiaca będą też spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

  Dziękujemy za ten intensywny i piękny czas rekolekcji. Pan jest wielki! Deo gratias...

  19 kwietnia 946
 • PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

  Ponad 60 dzieci z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem, ks. Maciejem oraz s. Moniką Kwapień i s. Moniką Hoffmann wyruszyło na dwu dniową pielgrzymkę dziękczynną za dar Pierwszej Komunii Świętej do Matki Bożej królującej w Licheniu.

  W pierwszym dniu na pątniczym szlaku odwiedziliśmy Poznań. O godzinie 12:00 zobaczyliśmy Koziołki na wieży poznańskiego ratusza. Następnie udaliśmy się do miejsca Chrztu Polski(katedry poznańskiej) i później do Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego( gdzie kształcą się Księża Chrystusowcy - posługujący w naszej parafii), później do poznańskiego ZOO. Dzień zakończyliśmy na wspólnym grillowaniu.

  Drugiego dnia naszej pielgrzymki do Matki Bożej w Licheniu zostaliśmy powitani pięknym słońcem. Po porannym posiłku udaliśmy się na zwiedzanie sanktuarium. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Msze Święta dziękczynna za dar Pierwszej Komunii Świętej. Pełni entuzjazmu ze spotkania z naszą Niebieską Matką udaliśmy się do naszych domów rodzinnych.

  14 czerwca 193 5
 • WAKACJE OFFLINE, CZYLI BLIŻEJ NATURY

  Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego, który dla każdego z nas był inny - trudny. Godziny spędzone w domu przed komputerem, nie na grach, ale na nauce; dlatego proponujemy wspaniałą formę wypoczynku dla uczniów z klas 1-6. Mowa o WAKACJACH OFFLINE. Niech dzieci nie siedzą przed komputerem, ale poznają swoje talenty, zdolności, okolice i historię… Zapraszamy na półkolonie organizowane w naszej parafii. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.

  12 czerwca 189
 • CZERWCOWY MĘSKI RÓŻANIEC

  W sobotni poranek (5 czerwca) o godz. 7:00 kilkudziesięciu mężczyzn uczestniczyło w pierwszosobotniej Eucharystii wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

  W czasie homilii ks. Rafał poruszył temat "walki duchowej" poprzez modlitwę, czuwanie i pracę nad charakterem. „Bądźcie mocni w Panu Jego potężną siłą. Włóżcie pełną zbroję Bożą, abyście zdołali przeciwstawić się zasadzkom diabła.” (Ef 6,10-11). Mężczyźni złożyli też ofiary na dofinansowanie pięknej inicjatywy: lipcowego spływu kajakowego naszych lektorów, którzy sumiennie i gorliwie służą przy Ołtarzu.

  Po Mszy wędrując ulicami miasta odmawialiśmy Męski Różaniec, powierzając Bogu przez Serce Niepokalanej małżeństwa, rodziny, dzieci i młodzież, nasza Ojczyznę. Na koniec odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Kolejny Męski Różaniec - 3 lipca. Panowie, chwała Panu za waszą modlitwę, obecność i mocne świadectwo wiary!

  14 czerwca 162 10
 • RAJD ROWEROWY LSO

  W sobotę (5 czerwca) nasi ministranci i lektorzy wraz z ks. Maciejem wybrali się na rajd rowerowy do Borzysławca. Po dotarciu na miejsce, w przepięknym zabytkowym kościele parafialnym p.w. św. Piotra i Pawła, gospodarz miejsca ks. Adam przybliżył ciekawą historię świątyni i katolickiej społeczności, która wzniosła tę świątynię.

  Po nabożeństwie czerwcowym ekipa rowerzystów udała się do ogrodu za plebanią, gdzie odbyło się grillowanie. Następnie wszyscy, wzmocnieni na ciele i duchu, rowerami powrócili do Goleniowa. Wielkie Bóg zapłać proboszczowi Borzysławca - ks. Adamowi za serdeczne przyjęcie naszych ministrantów i lektorów.

  05 czerwca 303 24
 • X NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (6 czerwca 2021)

  Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

  08 czerwca 236
 • NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

  "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie". (Mt 18, 1-5).

  Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe do Serca Jezusowego. We wtorek (1 czerwca) i w środę (2 czerwca) Litania do Serca Jezusowego o godz. 17:45. Przez Oktawę Bożego Ciała (od 4 do 11 czerwca) Litania z Procesją Eucharystyczną po wieczornej Mszy Świętej. W pozostałe dni czerwca (od 12 czerwca) Nab. Czerwcowe codziennie o godz. 17:45.

  01 czerwca 262
 • BOŻE CIAŁO A.D. 2021

  Za nami Boże Ciało A.D. 2021. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy od wielu dni i od dzisiejszych porannych godzin zaangażowali się całym sercem i potężnym wysiłkiem w przygotowanie ołtarzy i przemarszu Procesji Eucharystycznej.

  O godz. 9:00 odprawiona została Eucharystia na Plantach. Po Mszy Świętej wyruszyliśmy w uroczystej Procesji, podążając za Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Przy ostatnim ołtarzu Słowo Boże wygłosił nasz gość z Poznania - ks. Maciej Koczaj SChr.

  03 czerwca 419 49
 • NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY Ogłoszenia + Intencje (30 maja 2021)

  Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

  29 maja 583
 • PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA (30 maja)

  W Niedzielę Trójcy Świętej, uczniowie klas trzecich ze Szkół Podstawowych nr 1 i 8, przystąpili do pierwszej Komunii Świętej. Eucharystii o godz. 10:30 i 12:00 przewodniczył ks. Proboszcz, Mszy Świętej o godz. 13:30 ks. Maciej. 

  Kilkudziesięcioro dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii, przyjmując do swoich małych serc Pana Jezusa ukrytego w białej Hostii. Świadomie (przynajmniej takie jest założenie) potwierdziły tym swój związek z Kościołem katolickim, zawarty podczas sakramentu chrztu św. - związek na całe życie. Dzisiaj, kiedy tak ogromną rolę przywiązuje się do zorganizowania zewnętrznej oprawy Pierwszej Komunii św., wielka odpowiedzialność spoczywa na tych, którzy przygotowują małe serca do przyjęcia Jezusa - najpiękniejszego daru, jaki dziecko otrzymuje, a więc na księżach, katechetach, a zwłaszcza rodzicach.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  30 maja 324 13