loading...

Wystawa ŚDM Kraków - "Przeżyjmy to jeszcze raz". Już od 29 kwietnia będzie można oglądać wystawę fotograficzną przy naszym kościele św. Katarzyny.

Zamknij wpis

Zapraszamy  do obejrzenia wystawy Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, która prezentowana będzie w dniach od 28 kwietnia do 18 maja 2018 roku.  Ekspozycja nosi tytuł "Przeżyjmy to jeszcze raz" - Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.

 

Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II od przeszło 30. lat organizowane są Światowe Dni Młodzieży. W dniach 26-31 lipca 2016 roku spotkanie młodych z Papieżem Franciszkiem odbyło się w Krakowie - Stolicy Bożego Miłosierdzia. To z tego miasta w 1978 roku Ksiądz Kardynał Karol Wojtyła wyruszył do Watykanu, zasiadł na Stolicy Piotrowej, by przez ponad 26 lat swojego pontyfikatu współtworzyć świat XX i XXI wieku. 

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 odbyły się w ważnym dla Polski momencie - w czasie przeżywania Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski. Ich hasłem przewodnim były słowa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt. 5,7).

Spotkania z Ojcem Świętym i towarzyszące im emocje na zawsze pozostaną w pamięci milionów pielgrzymów z całego świata. Młodzi zgromadzeni wokół Piotra Naszych Czasów zabrali ze sobą Iskrę Miłosierdzia, by na ziemi realizować testament Świętego Jana Pawła II - umacniać cywilizację dobra, miłości i pokoju.

Niniejsza, retrospektywna wystawa poprzez wybór fotografii - głównie autorstwa Grzegorza Gałązki i Tadeusza Warczaka – przenosi nas w miejsca bliskie sercu Papieża Polaka i Jego Rodakom, które wpisane były w Wizytę Apostolską Ojca Świętego Franciszka.