dodano: 2017-06-26 11:16:47 edycja: 2020-08-31 18:58:52 autor: 1 odsłon: 2062

WSPÓLNOTY

• DUSZPASTERSTWO DZIECI

W ramach Duszpasterstwa Dzieci u św. Katarzyny istnieje schola, koło misyjne dzieci oraz wspólota modlitwy różańcowej. Zapraszamy na Mszę Świętą dla dzieci w iedzielę o godz. 12:00.

15 września 2020r. 2795
  • DUSZPASTERSTWO MŁODYCH

Duszpasterstwo młodych zrzesza młodzież z Goleniowa i okolic. Celem cotygodniowych spotkań jest wspólnotowe doświadczenie wiary, przeżywanej w grupie przyjaciół. Czynnie angażujemy sie w duszpasterskie dzieła. Spotkania odbywają się w rytmie tygodniowym: wspólna eucharystia, spotkanie biblijne, spotkanie tematyczne i adoracja. Odbywają się także dni skupienia.

26 czerwca 2017r. 4721 2
  • LSO LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

"Liturgia wprowadza czas ziemski w czas Jezusa i w teraźniejszość Jego czasu" - pisał Benedykt XVI w książce pt. "Duch Liturgii". Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza w kościele parafialnym oraz kościołach filialnych to grupa młodych ludzi, którzy pragną poświęcić swój czas dla ubogacenia każdej Mszy Świętej poprzez czytanie Słowa Bożego oraz posługę przy ołtarzu.

26 czerwca 2017r. 6979
  • APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

Apostolstwo Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem. Wstępujący do Stowarzyszenia, poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać dla wiernych katolików wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników łaskę nawrócenia, oraz dla wszystkich dobrą i świętą śmierć.

Realizując powyższe cele, należący do Stowarzyszenia kierują często swe myśli ku wieczności, starają się wystrzegać grzechu by wzrastać w dobru, by w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia.

ZELATORKA A.D.Ś w parafii św. Katarzyny - p. Bożena Zaremba

07 września 2020r. 2630
  • CARITAS

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Nasz Parafialny Oddział "Caritas" zrzesza ludzi wrażliwych duchowo, gotowych do ofiarnej pomocy najbardziej potrzebującym. Oddziałowi przewodniczyła przes 23 lata p. Teresa Dołega. Za ofiarną pracę została oznaczona złotym medalem CARITAS POLSKA w trakcie odpustu parafialnego 24 listopada 2018 r. Obecnie  prace w PZ Caritas koordynuje Irena Matławska.

26 czerwca 2017r. 5987
  • DOMOWY KRĄG BIBLIJNY

Domowy Krąg Biblijny tworzą osoby zafascynowane Słowem Bożym i biblijną duchowością. Spotkania Kręgu odbywają się raz w tygodniu (w domu tworzących krąg), w czasie których czytamy i rozważamy kolejne rozdziały poszczególnych ksiąg biblijnych.

26 czerwca 2017r. 3813
  • KOŚCIÓŁ DOMOWY

Domowy Kościół (gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie), pomaga małżonkom żyjącym w sakramencie małżeństwa czerpać z łaski i mocy tego sakramentu, uczy ich nim żyć i celebrować go przez całe życie.

15 września 2020r. 2000
  • MĘSKI RÓŻANIEC GOLENIÓW

W pierwsze soboty miesiąca mężczyźni z Goleniowa i okolic spotykają się na wspólnej modlitwie. O godz. 7:00 rano Msza Święta, po Mszy idziemy ulicami Goleniowa, wspólnie odmawiając różaniec, modląc się za nasze rodziny i naszą Ojczyznę.

W pierwsze wtorki miesiąca w kościele św. Katarzyny przeżywamy tzw. MĘSKI WTOREK. O godz. 17:30 Nab. ku czci św. Józefa, patrona mężczyzn, o godz. 18:00 Msza Święta, po Mszy konferencja dla mężczyzn i wspólna adoracja Najśw. Sakramentu.

MĘSKI RÓŻANIEC GOLENIÓW w 2022 roku: 1 STYCZNIA, 2 LUTEGO, 5 MARCA, 2 KWIETNIA, 7 MAJA, 4 CZERWCA, 2 LIPCA, 6 SIERPNIA, 3 WRZEŚNIA, 1 PAŹDZIERNIKA, 5 LISTOPADA, 3 GRUDNIA.

Zapraszamy...

22 grudnia 2020r. 2467
  • RADA WYCHOWAWCZO-DUSZPASTERSKA

Radę tworzą ks. Proboszcz, kapłani i katecheci świeccy uczący w szkołach oraz animatorzy świeccy. Członkowie Rady, w duchu katolickim, animują i organizują wszelkie inicjatywy związane z ewangelizacją oraz głoszeniem prawd wiary.

26 czerwca 2017r. 3668
  • STRAŻ HONOROWA NSPJ

Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa jest stowarzyszeniem skupiającym ludzi pragnących odpowiedzieć na skargę Pana Jezusa w Ogrójcu: „Czy nie mogliście czuwać jednej godziny ze Mną?”. Jej członkowie starają się swoim wynagrodzeniem i miłością pocieszać Jezusowe Serce, napełnione boleścią z powodu zapomnienia i niewdzięczności ludzkiej. W tym celu członkowie Straży obierają sobie jedną godzinę w ciągu dnia, aby wśród codziennych zajęć, myślą i sercem towarzyszyć Jezusowi obecnemu w tabernakulum, oddawać Mu cześć, wynagradzać i ofiarowywać swoje życie, a nade wszystko wierną miłość.

31 sierpnia 2020r. 2384
  • WIECZERNIK - WSPÓLNOTA CHARYZMATYCZNA

Wspólnotę tworzą ludzie zasłuchani w głos Ducha Świętego, rozeznający charyzmaty, które służą naszej wspólnocie parafialnej. Spotkania wspólnoty w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. O godz. 18:00 Eucharystia, po Mszy spotkanie formacyjne. W pierwszy poniedziałek miesiąca konferencja i wspólna adoracja (kościół), w trzeci poniedziałek miesiąca wspólne czytanie i rozważanie Słowa Bożego, potem adoracja (plebania).

14 stycznia 2022r. 1543
  • MĘSKA WSPÓLNOTA ŚW. JÓZEFA

Wspólnota, którą tworzą mężczyźni, pod czujnym okiem św. Józefa. Pogłębiamy swoje życie duchowe, uświęcamy męską tożsamość, walczymy o zbawienie swoje i swoich bliskich. Spotykamy się w każdy wtorek: 17:20 - różaniec odmawiany przez mężczyzn, 17:45 - nabożeństwo do św. Józefa, 18:00 - Msza Święta. W pierwszy wtorek miesiąca: po Mszy konferenncja dla mężczyzn + adoracja.

15 września 2020r. 2616
  • ŻYWY RÓŻANIEC

Żywy Różaniec tworzą tzw. RÓŻE (grupy modlitewne). Każda Róża składa się z dwudziestu osób i ma swojego patrona. Osoby te odmawiają codziennie dziesiątkę różańca w wyznaczonych intencjach. Msza Święta w intencjach ŻR i spotkania formacyjne Żywego Różańca odbywają w I sobotę miesiąca o godz. 9:00.

26 czerwca 2017r. 3478
  • 26 czerwca 2017r. 31 sierpnia 2020r. 1 2062