dodano: 2019-04-06 16:40:45 edycja: 2019-06-05 21:15:39 autor: 45 odsłon: 1427

Pielgrzymka do Medjugorie i Chorwacji w 8 dni

Zapraszamy na pielgrzymkę w dniach 16.09-23.09.2019  r. Program i warunki podajemy poniżej

Pielgrzymka Medjugorie – Chorwacja 8 dni

DZIEŃ 1      PRZEJAZD

Zbiórka uczestników przed Parafią i wyjazd ok. godz 2.00 , przejazd do Chorwacji do hotelu

w ok. Zagrzebia - Marija Bistrica, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2      PLITWICE - MEDJUGORIE

Śniadanie, przejazd do Plitwic i zwiedzanie Parku Narodowego Jeziora Plitwickie obejmującego

16 jezior połączonych  wodospadami i kaskadami wodnymi, otoczonych lasem i kamiennymi wzgórzami. Całość daje w sumie unikatową i naturalną mieszankę cudnej przyrody wpisanej na listę UNESCO. W godzinach południowych wyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie w pensjonacie,  obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3      MEDJUGORIE

Śniadanie i całodzienny pobyt w Medjugorie - bardzo licznie odwiedzanym miejscu pielgrzymek

w Europie ze słynnym kościołem św. Jakuba. Wielu przybywających tutaj doświadcza swoistej odnowy życia religijnego. Poznamy miejsca objawień Matki Boskiej, w miarę możliwości odbędziemy spotkanie z jedną z osób widzących, weźmiemy udział w modlitwie różańcowej, Mszy Świętej

i procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4     MEDJUGORIE – MOSTAR

Śniadanie, po którym dalszy pobyt w Medjugorie, weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej na Górę Krizevac. Następnie  przejazd do Mostaru, urokliwego bałkańskiego miasta nad Neretwą, gdzie zobaczymy kamienny Stary Most z XVI w. (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO)        oraz tureckie domy na Starym Mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5      DUBROWNIK

Śniadanie, po którym przejazd do Dubrownika i zwiedzanie “Perły Adriatyku” otoczonej lazurowym, ciepłym morzem i wspaniałymi plażami.  Miasto położone w zaciszu przyjemnego śródziemnomorskiego klimatu szczyci się ponad tysiącletnią historią obecną  w każdej części miasta. Zobaczymy m.in. Stare Miasto, mury obronne, zabytkowe studnie Onofria, gotycki Klasztor Franciszkanów, najstarszą aptekę Europy, Pałac Spoza. Po południu przejazd do Neum, bośniackiego kurortu nad Adriatykiem. Neum położone jest na małym odcinku wybrzeża dalmatyńskiego pomiędzy chorwackimi miejscowościami wypoczynkowymi, ok. 60 km od Dubrownika i 70 km od Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6      NEUM

Śniadanie, czas wolny na odpoczynek, plażowanie i kąpiele w Adriatyku, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7      SPLIT – MARIJA BISTRICA

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu w Neum i przejazd na zwiedzanie Splitu- największego miasta Dalmacji założonego przez rzymskiego cesarza Dioklecjana, którego pałac zachował się po dzisiejsze czasy i stanowi główną atrakcję turystyczną miasta.  Przejazd do Mariji Bistricy, najważniejszego sanktuarium maryjnego w Chorwacji   z drewnianą figurką Matki Bożej z Dzieciątkiem, która od XV w. jest obiektem kultu. Pielgrzymował do niej również św. Jan Paweł II .  Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Marija Bistrica.

DZIEŃ 8    POWRÓT

Śniadanie i przejazd powrotny do Polski. Po drodze obiad pożegnalny. Powrót na miejsce zbiórki      po północy (ok. 01.00-02.00)

Termin:        po 16.09.2019

Cena:            2220 zł/os.

Zapewniamy:

oraz 3 w pensjonacie w Medjugorje, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 85-95 €); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

ü dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

ü na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 770 zł

ü program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

06 kwietnia 2019r. 05 czerwca 2019r. 45 1427