dodano: 2020-10-03 17:29:19 edycja: 2020-10-05 19:52:33 autor: 45 odsłon: 1149

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 października 2020

Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17:30, a w soboty po mszy św. o godz. 9:00

1. Różaniec dla dzieci ze szkoły nr 1 we wtorek o godz. 16:00, dla dzieci ze szkoły nr 2 i Promyczka w środę o godz. 16:30 i w czwartek dla dzieci ze szkoły nr 8 o godz. 16:30.

 

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła o godz. 12:00 i 18:00.

 

 

4. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

 

5. Przypominamy, że w każdą drugą niedziela miesiąca zbieramy tacę inwestycyjna. Tym razem zbieramy na zakup monitoringu naszej świątyni.  

6. W naszej parafii będzie miało miejsce szczególne wydarzenie: wystawa portretów Jana Pawła II i wernisaż pt: „Bliski sercu”  Pani Marty Odbierzychleb z Tarnowa -  16 października o godz. 19:00 . Wystawie towarzyszyć będzie wystawie towarzyszy spektakl Ojcze Święty, dziękuję… , z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, scenariusz, słowo, realizacja Anna Gielarowska opracowanie muzyczne, gitara klasyczna Kornela Arwicz-Sienicka.  Będzie także nabyć obrazy i ikony z Janem Pawłem II. Wystawę organizuje  nasze  Stowarzyszenie św. Katarzyny w Goleniowie we współpracy z Gminą  Goleniów - realizacja zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej pod nazw1: „Jan Pawe3 II – dany i zadany” – 100-lecie urodzin honorowego obywatela miasta Goleniowa.

7. .Duszpasterstwo Młodych u św. Katarzyny zaprasza młodzież szkół średnich, studentów, młodzież przygotowującą się do bierzmowania na piątkowe spotkania młodych (18:00 Eucharystia,  i różaniec, a po nim  spotkanie na plebanii) oraz na niedzielną Mszę Świętą dla młodzieży o godz. 18:00.

8. W naszej parafii trwa kurs przedślubny w każdą sobotę października w kościele o godz. 19:00

9. W sobotę tym razem w Sali na plebanii katecheza przedchrzcielna o godz. 19:00.

10. Widząc potrzebę duszpasterską, podjęliśmy decyzję,  że we wszystkie niedziele w roku będziemy odprawiać msze św. o godz. 20:00. Nazwiemy ją mszą św. ostatniej szansy.

11. Zapraszamy do wybrania się z nami na pielgrzymi szlak w 100 urodzin Jana Pawła II w dniach 23-25 października. Odwiedzimy Jasną Górę, Kraków, Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice. Przy organizacji wyjazdu bierzemy pod uwagę wszystkie restrykcje sanepidu tzw.  DDM.  Zarezerwowaliśmy w domach pielgrzyma pokoje dwuosobowe z łazienkami. Szczegółowy plan pielgrzymki do zabrania w zakrystii i na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej naszej parafii. Zapisy w zakrystii.

12. W tym tygodniu odeszli: śp. Kazimiera Stanuch, śp. Barbara Szuber, śp. Jacek Więzowski, śp. Danuta Żurawska. Powierzajmy ich miłosierdziu Bożemu…  

 

 

 

 

 03 października 2020r. 05 października 2020r. 45 1149