I Niedziela Wielkopostna - 6 marca 2022 - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Gorzkie żale dzisiaj z kazaniem pasyjnym  o godz. 17:15.

3. W poniedziałek (7 marca) zapraszamy do modlitwy w Duchu Świętym. O godz. 18:00 Eucharystia, po Mszy konferencja: „Wielkopostna Walka duchowa”, adoracja i modlitwa uwielbienia ze wspólnotą charyzmatyczną „Wieczernik”.

4. We wtorek (8 marca) w ramach „Rekolekcji ze św. Józefem” zapraszamy na różaniec w intencji naszych rodzin i Ojczyzny o godz. 17:20. Po wieczornej Mszy Świętej „Nabożeństwo do św. Józefa” przed Najświętszym Sakramentem, w czasie którego pomodlimy się we wszystkich intencjach, powierzonych przez Was św. Józefowi. W czasie rekolekcji można również wziąć do domu (na jeden dzień) naszą omodloną i pobłogosławioną figurę św. Józefa, by przy niej odprawić jeden dzień rekolekcji.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy środę i piątek o godz. 11:30, w piątek jeszcze  o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy o 16:30, a młodych na godz. 19:00. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

6. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

7. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy, którzy przyjechali do naszego miasta. Dodatkowy magazyn dla Uchodźców z Ukrainy otworzyliśmy w naszych salkach przy plebanii na ul. Jana Pawła II nr 25, który jest otwarty od poniedziałku do soboty od godz. 12:00 do 17:00.  Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

W minioną niedzielę zebraliśmy na dla parafii w Kamieńcu Podolskim, gdzie proboszczem jest nasz rodak ks. Marcin Sęk – 17 500 zł. Pieniądze zostały już przesłane na konto, które wskazał ks. Sęk.

W Środę Popielcową zebraliśmy 4 200 zł. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

W Kauflandzie są wystawione kosze na dary dla Uchodźców. Zgodnie z umową z kierownictwem sklepu, będą one przekazane do naszego magazynu dla uchodźców.

Na stoisku PZ Caritasu są wystawione do pobrania „Torby miłosierdzia.”

8. Gorąco zapraszamy wszystkie pary małżeńskie na WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA DLA MAŁŻONKÓW, z ruchem duchowości małżeńskiej „Equipes Notre Dame”, który odbędzie się w najbliższą sobotę - 12 marca. Dzień Skupienia rozpoczniemy o godz. 10:00 zawiązaniem wspólnoty i konferencją dla małżonków. Nie zabraknie wspólnej modlitwy, rozważania Słowa Bożego, adoracji. Spotkanie zakończymy posiłkiem o godz. 13:00 na plebanii. Zapisy w zakrystii. Chętnych prosimy o jak najszybsze zapisanie się lub kontakt z ks. Rafałem.

9. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach 2-8 kwietnia, które przeprowadzi ks. dr Przemysława Sawa wraz z grupą ewangelizacyjną. Szukamy dla tej grupy noclegów na terenie naszego miasta. Osoby, które chciałyby zaprosić do siebie członków grupy ewangelizacyjnej prosimy o kontakt z księdzem Proboszczem. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

10. Fotografowie zainteresowani robieniem zdjęć w czasie uroczystości I komunii św. w naszej parafii są proszeni o składanie ofert do końca marca drogą emailową lub listownie. To rodzice dzieci wybiorą jedną z przedstawionych ofert.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie: + Maciej Furs, Zuzanna Sołtysiak, Józef Bin, Maria Kisiel.  Wypraszajmy zmarłym łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.