dodano: 2018-05-12 10:37:14 edycja: 2018-05-12 10:56:19 autor: 45 odsłon: 2008

Ogłoszenia duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

4. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17:30.

5. W sobotę o godzinie 10:30  spowiedź dzieci pierwszokomunijnych pierwszej grupy. O 11:30 druga grupa.   Bardzo prosimy, aby dzieci przyszły w odświętnych strojach. Rodzice przystępować mogą do spowiedzi codziennie pół godziny przed mszą św. W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.30.

6.W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha św.  W naszej parafii, to także uroczystość pierwszokomunijna. Dzieci przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego na mszach św. o godzinie 10.30 i 12.30. Wszystkich nie związanych z uroczystością pierwszokomunijną prosimy o wybór innych mszy św. Nie będzie mszy św. o godzinie 13.15.

7. Dodatkowe ogłoszenia.

a/ Uwaga zmiana terminu. Dzisiaj spotkanie organizacyjne o 17:15 dotyczące wyjazdu do Barcelony w sali na plebanii.  Uwaga zmiana godziny.

b/ Zachęcamy do wyjazdu na święcenia kapłańskie do Poznania 22 maja. Zapisy w zakrystii.

c/ Ks. Piotr zaprasza młodzież na wyjazd do Lednicy  na 2 czerwca . Zapisy w zakrystii.

d/ Dzisiaj zbieramy ofiary na tace inwestycyjną  celem zakupienia  nowych podestów i ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

e/ Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi św.  w terminie 10-17. Października 2018 r. Koszt wyjazdu to tylko 2880 + 110 USD. Zapisy już teraz w zakrystii. Szczegółowe ulotki do odebrania w zakrystii.

7. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

12 maja 2018r. 12 maja 2018r. 45 2008