dodano: 2018-04-07 13:57:51 edycja: 2018-04-07 13:59:07 autor: 45 odsłon: 1438

Ogłoszenia - DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 kwietnia 2018 MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2.  Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Jest to też  Międzynarodowe Święto Caritas. Członkom naszego parafialnego zespołu składamy gorące podziękowania za wysiłek i trud włożony w  działalność na rzecz ubogich w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask.  Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Po mszy św. zbieramy ofiary do puszek Caritasu. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

3.  Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz.12:00. W intencji dzieci poczętych. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.

W poniedziałek o godzinie 18.00 msza św. w intencji Radia Maryja.

4. W poniedziałek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych,     którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny po mszy św. wieczornej.

5. W związku z Archidiecezjalnymi Dniami Młodzieży zwracamy się z gorącą prośbą o przyjęcie do swoich domów pielgrzymów z  Francji. Kto pragnął by pomóc w tej sytuacji proszę o zgłoszenie się do zakrystii. I druga gorąca prośba skierowana do pań o upieczenie ciast, które potrzebne będą do ugoszczenia wszystkich obsługujących ADM i opiekunów grup. Ciasta należy przynieść do Goleniowskiego Domu Kultury w dniach 1 i 2 maja  od godziny 11.00 do 12.00 Bardzo gorąco dziękujemy za wszelki dar serca.

6. Nasza parafia organizuje wakacyjny wyjazd do Barcelony w dniach 20 -30 lipca 2018 r. Zapraszamy dzieci i młodzież. Będziemy wypoczywać i poznawać piękne miejsca Barcelony w tym stadion „Camp Nou”, Największy park rozrywki w Europie „Port Aventura”, wspaniałe plaże, będziemy przebywać w ośrodku kolonijnym, który posiada   basen, i boiska sportowe. Każdego dnia  jedną godzinę spędzimy na poznawaniu języka hiszpańskiego. W drodze do Barcelony zatrzymamy się w Alpach w sanktuarium La Salette. Zapisy w zakrystii. Koszt pobytu to 1 800 zł.

7. Organizujemy pielgrzymkę do Lichenia 7 i 8 maja. Zapisy w zakrystii.

Nocleg i 4 posiłki i przejazd autokarem to cena 200 zł.

6.  Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

07 kwietnia 2018r. 07 kwietnia 2018r. 45 1438