dodano: 2020-03-24 14:13:56 edycja: 2020-03-24 19:41:47 autor: 45 odsłon: 1329

Msze św. w naszym kościele. Do 5 osób na mszach - rząd wprowadza dalsze obostrzenia ws. epidemii.

Z powodu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa rząd Mateusza Morawieckiego zapowiedział wprowadzenie od północy z wtorku na środę kolejnych obostrzeń dotyczących obywateli w zakresie m.in. przemieszczania się poza domem, gromadzenia się czy udziału w uroczystościach religijnych. W odpowiedzi na pytanie KAI minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że zgromadzenia religijne mają być ograniczone z 50 osób do 5 osób, z wyłączeniem sprawujących msze czy pogrzeby. Nowe obostrzenia obowiązują od 25 marca do 11 kwietnia.

Trwaja intesywne prace w naszym kościele by jak najszybciej uruchomić transmisje internetową z każdej mszy św.

Od 25 marca na msze  św. zapraszamy osoby do liczby 5, które zamówiły intencje mszalne. Kościół będzie otwarty od godz. 7:00 do 17:30. W naszej świątyni będzie w tym czasie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Podamy godziny, w których będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej.

Nie ustawajmy w pełnej ufności modlitwie. Przyjmijmy wszystkie regulacje państwowe i kościelne ze zrozumieniem, gdyż nie są one wymierzone w kogokolwiek, ale służą bezpieczeństwu naszemu i naszych najbliższych. Nie są także wyrazem słabej i powierzchownej wiary, ale znakiem głębokiej odpowiedzialności za siebie i bliźnich w duchu przykazania „Nie zabijaj” i miłości bliźniego. W tym trudnym czasie z głęboką wiarą przyjmijmy słowa Jezusa: „Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.”

Pamiętajmy w modlitwie o tych którzy chorują, tych którzy im służą i chronią nas wszystkich przed epidemią, a także o sobie nawzajem oraz o tych, którzy umarli. Ufamy, że ten czas ciężkiej próby wkrótce minie i wyjdziemy z niego mocniejsi duchowo oraz ceniący bardziej Boże dary, w tym nasze życie doczesne i wieczne. Jako Wasi kapłani obiecujemy nieustającą modlitwę w  intencji całej wspólnoty i każdego z Was z osobna.

24 marca 2020r. 24 marca 2020r. 45 1329