dodano: 2021-02-24 12:22:13 edycja: 2021-02-24 12:58:38 autor: 45 odsłon: 694

MSZA ŚWIĘTA Z GOLENIOWSKIMI HARCERZAMI

We wtorek (23 lutego), gdy Matka kościół wspominała bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona polskich harcerzy, w naszym parafialnym kościele modliliśmy się w intencji goleniowskiego harcerstwa. Na wieczornej Eucharystii zawierzaliśmy Bogu dzieło goleniowskiego Hufca, dziękując za wszystkich zuchów, harcerzy, instruktorów, rodziców i przyjaciół Hufca Goleniów.

Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele osób, związanych z harcerstwem oraz poczet sztandarowy naszych goleniowskich harcerzy. Mszy Świętej przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Mieczysław Dusza SChr, związany od lat z harcerstwem, duchowy opiekun i towarzysz goleniowskiego Hufca. Ku naszej radości razem z nami modlił się ks. hm. Waldemar Piątek - koordynator Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

Nasza modlitwa w intencji harcerzy związana była ze 164 rocznicą urodzin gen. Roberta Baden-Powella (założyciela skautingu), która przypada na 22 lutego. Sam twórca skautingu mawiał: ''Jeżeli nasz skauting miałby być bez Boga, lepiej, żeby go nie było''. W tym dniu, świętowany jest Dzień Myśli Braterskiej, jednoczący wszystkich skautów i harcerzy na całym świecie. Na ręce phm. Joanny Czajkowskiej-Lisiak - Komendantki Hufca Goleniów - składamy szczere podziękowanie wspólnocie goleniowskich harcerzy za wspólne spotkanie oraz za gorliwą, jak na harcerzy przystało, modlitwę. Czuwaj!24 lutego 24 lutego 45 694