dodano: 2021-03-20 16:47:02 edycja: 2021-03-28 01:55:58 autor: 45 odsłon: 1808

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2021

W piątek (26 marca) miała miejsce tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem: "Rewolucja Pięknych Ludzi". O godz. 20:00 odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył nasz niestrudzony piechur ks. Maciej Onyszkiewicz SChr.

Po Mszy kilkudziesięciu gorliwych pielgrzymów (z Goleniowa i okolic) wyruszyło w drogę, trzema trasami nocnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Najdłuższa trasa św. Katarzyny liczyła 56 km. To właśnie tę trasę przeszło kilka osób wraz z ks. Maciejem. Jak zdają relację uczestnicy: było warto... Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli trud i w chłodną noc rozważali Mękę Pańską, pokonując kilkadziesiąt kilometrów... i własne słabości. Boże nasz, dla Jego bolesnej Męki - miej Miłosierdzie dla nas i całego świata...

Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa? Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę kilkudziesięciu kilometrów w nocy. Samotnie i w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać. Celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem. Ekstremalna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony.

20 marca 2021r. 28 marca 2021r. 45 1808