dodano: 2018-12-16 10:16:06 edycja: 2018-12-16 10:18:29 autor: 45 odsłon: 1764

Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 16 grudnia 2018

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 6:00. Dzieci zapraszamy w środę o godz. 16:30 i w piątek na 6:00, a po mszy zapraszamy na śniadanko do Pani Aldony.

4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie w czasie mszy św. Natomiast w wydłużonym czasie, gdzie będzie tez trwała adoracja Najśw. Sakramentu to od czwartku do soboty w godzinach: po porannej mszy św. do godz. 9:00 i popołudniu od 16:30 do 20:00.

5. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za  włączenie się w przygotowanie wigilii dla najuboższych oraz paczek świątecznych. Wszystkim którzy niosą pomoc oraz wspierają  dzieło darami, ofiarami i pracą, dziękuje za ten piękny dar serca.

W każdym tygodniu w porozumieniu PZ Caritasu wydajemy ciepły posiłek  w poniedziałki, środy i piątki od godz. 14:00-15:00 w sali na plebani.

Dla podopiecznych naszego Caritasu w niedziele 23 grudnia o godz. 16:00 w sali na plebanii spotkanie opłatkowe.

Prosimy o przynoszenie toreb miłosierdzia. Na stoisku Caritasu są do nabycia opłatki, świece wigilijne i kalendarze.

6. Spotkanie opłatkowe dla członków naszych grup duszpasterskich odbędzie się w sobotę 22 grudnia o godz. 17:00 na ul. Wojska Polskiego 28 w Centrum Aktywności Lokalnej.

7. Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które zostaną przyjęte do wspólnoty Kościoła podczas najbliższych świąt, będzie miała miejsce w kościele w sobote o godz. 19:00.

8. Na miejskich plantach 21 grudnia  o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie wigilijne. Zaprasza Gmina Goleniów, Stowarzyszenie społeczno-kulturalne Brama Vitae i ośrodek pomocy społecznej.

9. W ramach projektu ITAXI dla seniora osoby które ukończyły 70 rok życia i mają problem z samodzielnym poruszaniem się komunikacją publiczną  mogą zamówić przejazd  na obszarze gminy Goleniów  pod numerem 22 439 00 55 od poniedziałku do piątku.

10. Bardzo dziękujemy tym wszystkim,  którzy wspierają nasz projekt siłowni w sali na plebani. Dziękujemy tym wszystkim,  którzy podarowali nam sprzęt do ćwiczeń.

11. Dzisiaj o godz. 21:00 różaniec z Ojcem Świętym.

11. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

16 grudnia 2018r. 16 grudnia 2018r. 45 1764